ОНТОЛОГІЯ ДОБРА І ЗЛА В КОНТЕКСТІ ФІЛОСОФІЇ М.БУБЕРА: ПОШУК ДІАЛОГУ МІЖ БОГОМ І ЛЮДИНОЮ

Савонова Г.І.

АНОТАЦІЯ

У статті піднімається та досліджується питання визначення онтології добра і зла в філософії М.Бубера. Пошук онтології добрі зла пропускається через три базові складові філософії М.Бубера: діалогове вимірювання стосунків людини з позиції «Я – Ти», «Я – Воно»; християно-юдейської специфіки визначення сутності Бога щодо появи зла в світі; розкриття сенсі віри в житті людини та спілкуванні з Богом. Визначається важливість налагоджування спілкування людини з Богом з позиції «Я – Ти», коли теодицея не матиме важливості для людини, що вірить. Розкривається специфіка будування питання онтології зла згідно християнським і хасидським тлумаченням. Звертається увага на хід міркування М.Бубера щодо онтології добра і зла та її розкритті в сцені гріхопадіння людини відповідно до Біблейського тексту. Робиться висновок щодо творіння добра і зла як першоідей Богом, що й стає джерелом добра і зла.

КЛЮЧОВІ СЛОВА

добро і зло, Бог, діалог, віра, «Я – Ти», «Я – Во-но», дуалізм

ПОВНИЙ ТЕКСТ

PDF (українська)

ПРИСТАТЕЙНА БІБЛІОГРАФІЯ ДСТУ

1. Ахутин А. В. Поворотные времена. – СПб. : Наука, 2005. – 743 с.

2. Бергуляк І. Подвійність світів у філософії Григорія Сковороди і Мартіна Бубера // Університетські наукові записки : Серія «Філософія». 2012. Вип. 10. С. 154–164.

3. Бубер М. Два образа веры. – М. : АСТ, 1999. – 592 с.

4. Бубер М. Диалог // Два образа веры. – М. : АСТ, 1999. – С. 122–161.

5. Бубер М. Образы добра и зла // Два образа веры. – М. : АСТ, 1999. – С. 162–201.

6. Бубер М. Проблема человека // Два образа веры. – М. : АСТ, 1999. – С. 202–300.

7. Бубер М. Я и Ты // Два образа веры. – М. : АСТ, 1999. – С. 24–121.

8. Огурцов А. П., Платонов В. В. Экзистенциально-диалогическая традиция : М.Бубер // Образцы образования. Западная филосо-фия образования. ХХ век. – СПб. : РХГИ, 2004. – С. 285–318.

9. Померанц Г. С. Встречи с Бубером // Два образа веры. – М. : АСТ, 1999. – С. 5–23.

10. Современный философский словарь // Под ред. В. Е. Кемерова; 2-е изд, испр. и доп. – Лондон, Франкфурт-на-Майне, Париж, Люксембург, Москва, Минск : ПАНПРИНТ, 1998. – 1064 с.

Запись опубликована в рубрике Редакційна колегія. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>